Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus pirmieji? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir mes būtinai Jus informuosime, kai turėsime ypatingą pasiūlymą Jums!

Prenumeruokite naujienlaiškį


  Sekite mus

  Paieška

  Ką turi bendro silicis, kolagenas, elastinas ir keratinas?

  Kolagenas elastinas keratinas

  Ką turi bendro silicis, kolagenas, elastinas ir keratinas?

  Kolagenas, elastinas ir keratinas yra trys svarbiausi baltymai, iš kurių sudarytas visas mūsų kūnas. Kolagenas ir elastinas labiausiai reikalingi odai, jos lygiai struktūrai, stangrumui, atsinaujinimui, o kartu ir jaunatviškam spindesiui bei švelnumui palaikyti. Keratinas – sveikai plaukų ir nagų būklei, jų augimui, žvilgesiui ir tvirtumui. Šių baltymų gamybai organizme reikalingas silicis, kuris veikia kaip statybinė medžiaga, palaikanti mūsų natūralų grožį ir gerą sveikatą tiek viduje, tiek išorėje.

  Silicis – grožiui ir sveikatai

  Silicis yra antras labiausiai paplitęs elementas žemėje, jį lenkia tik deguonis. Žmogaus organizme tai trečias pagal gausumą mikroelementas po geležies ir cinko. Silicis yra būtinas mūsų gyvybinėms funkcijoms palaikyti, taip pat sveikatos, jaunystės ir grožio puoselėjimui. 

  Silicis lemia drėgmės pusiausvyrą odoje, atsinaujinimo procesus, greitesnį žaizdų gijimą, mažina sausėjimą ir raukšlių susidarymą, padeda naikinti pigmentines dėmes, strijas, celiulitą bėrimus bei randelius. Žvilgančių ir vešlių plaukų bei stiprių ir nelūžinėjančių nagų šaltinis taip pat yra silicis.

  Silicis suteikia kaulams ir kremzlėms standumo bei tvirtumo, padeda pasisavinti kalcį, suteikia lankstumo sąnariams ir sausgyslėms bei pagerina judėjimą, yra svarbus elementas traumų prevencijai, taip pat padeda greičiau po jų atsistatyti. Silicis stiprina ir imuninę sistemą – siunčia signalus į organizmą, kada turėtų gamintis antikūnai-antigenai.

  Be silicio mes tiesiog „subyrėtume“, nes jis reikalingas trijų svarbiausių mūsų kūne esančių baltymų – kolageno, elastino ir keratino – gamybai bei struktūrai palaikyti. 

  Kolagenas – odai ir sąnariams

  Kolagenas yra pagrindinis skaidulinis baltymas, randamas žmogaus kūno jungiamuosiuose audiniuose. Kolageno yra odos dermoje (jis sudaro 70–80% mūsų odos), taip pat raiščiuose, sąnarių sausgyslėse ir kauluose. 

  Kolagenas jungiasi ir palaiko audinius, kūnui suteikia atramos, jėgos bei struktūros. Jis lemia judėjimą be skausmo, sąnarių ir raiščių sveikatą, puikią odos, plaukų, nagų ir dantų būklę. Kolagenas būtinas ląstelių atsinaujinimui ir odos regeneracijai. 

  Prasidėjus senėjimo procesams, kolageno gamyba lėtėja, jis netenka savo savybių. Tada pradeda formuotis pirmosios raukšlės, suglemba oda, ji tampa labiau pažeidžiama, atsiranda sąnarių sąstingis, skausmai, suprastėja fizinis pajėgumas ir padidėja traumų tikimybė.

  Elastinas – stangrumui ir tamprumui

  Elastinas kartu su kolagenu yra vienas iš svarbiausių baltymų, sudarančių gilesnius odos sluoksnius. Tik elastinas yra žymiai tampresnis nei kolagenas ir palaiko odos stangrumą bei elastingumą. Su metais šio baltymo pradeda trūkti ir (taip pat kaip ir esant kolageno trūkumui) oda greičiau suglemba, praranda gražią tekstūrą, atsiranda ne tik raukšlių, bet ir kitų sveikatos problemų.

  Elastinas reikalingas kūno audiniams išsitempti ir susitraukti. Šis baltymas yra atsakingas už plaučių, šlapimo pūslės, kraujagyslių ir raiščių tamprumą, taigi lemia šių organų funkcijų kokybę ir gerą sveikatą.

  Keratinas – plaukams ir nagams

  Keratinas dar yra žinomas kaip plaukų ir nagų struktūros baltymas. Storiems, šilkiniams, žvilgantiems plaukams svarbus keratino palaikymas organizme bei šio baltymo kokybė. Sveiki, tvirti, greitai atsinaujinantys ir puikiai augantys nagai – ženklas, kad keratino kūne pakanka. 

  Keratino yra viršutiniame mūsų odos sluoksnyje (epidermyje), todėl jis apsaugo odą nuo žalingo aplinkos poveikio, lemia regeneracinius procesus, palaiko jos stangrumą ir tvirtumą. 

  Senstant keratino lygis organizme taip pat mažėja, todėl greitai pastebime, kad plaukai pradėjo slinkti, tapo plonesni, sausesni, trapesni. Tuo pačiu suprastėja ir nagų būklė, jie greičiau lūžinėja ir lėčiau auga. Dėl keratino trūkumo oda lengviau pažeidžiama ir ilgiau gyja, praranda lygumą ir labiau raukšlėjasi.

  Kaip paskatinti kolageno, elastino ir keratino gamybą?

  Jau nuo 25–30 metų organizme pradeda natūraliai mažėti silicio, o bėgant metams šio mikroelemento trūkumas žymiai padidėja. Kai nepakanka silicio, sutrinka kolageno, elastino ir keratino gamyba. Todėl greičiau pasireiškia senėjimo procesai, patiriame neigiamus padarinius, pastebimus mūsų odoje, plaukuose, naguose, sąnariuose ir netgi vidaus organuose. Norėdami puoselėti savo grožį ir sveikatą, pirmiausia pasirūpinkime pakankamu silicio kiekiu organizme.

  Kolageno, elastino ir keratino gamybai svarbiausia yra tinkama ir subalansuota mityba, pakankamas miegas ir poilsis bei kuo mažiau streso. Ir žinoma, silicis! Visgi dažniausiai su maistu nepasisaviname tiek silicio, kiek reikėtų. Todėl rekomenduojama organizmą praturtinti šio mineralu papildomai. Rinkdamiesi silicio maisto papildus, atkreipkite dėmesį į jų patikimumą, kokybę ir įsisavinimą.

  Belgijos kompanijos „Eytelia“ gaminamo SILXPERT® maisto papildo „Grožis iš vidaus“ sudėtyje yra 100% išgrynintas ir organizmui pasisavinti paruoštas silicis, veikiantis kartu su vitaminu C. Tai lemia geriausią silicio pasisavinimą ir veiksmingiausius, akivaizdžiai matomus rezultatus per pirmuosius tris reguliaraus papildo vartojimo mėnesius.

  SILXPERT® „Grožis iš vidaus“ maisto papildas