Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus pirmieji? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir mes būtinai Jus informuosime, kai turėsime ypatingą pasiūlymą Jums!

Prenumeruokite naujienlaiškį


  Sekite mus

  Paieška

  Kodėl žmogui per dieną reikėtų suvalgyti 120 bananų arba išgerti 26 litrus vandens?

  stikline vandens

  Kodėl žmogui per dieną reikėtų suvalgyti 120 bananų arba išgerti 26 litrus vandens?

  Tam, kad įsisavintume reikiamą silicio dienos normą, tai yra 3 miligramus, mums reikėtų suvalgyti 120 bananų arba išgerti 26 litrus vandens. Atrodo, neįtikėtina ir net neįmanoma? Žinoma, tokio didelio kiekio bananų nesuvalgysime ir tiek vandens neišgersime, bet savo organizmą aprūpinti reikalinga silicio dienos norma – tiesiog būtina.

  Kokia silicio svarba ir nauda?

  Silicis – natūraliai gamtoje randamas elementas, kurio yra visur: vandenyje, augaluose, gyvūnuose, žemės paviršiaus uolienose ir kiekvieno žmogaus kūne. Silicio yra mūsų kauluose, dantyse, plaučiuose, kepenyse, širdyje, smegenyse, skydliaukėje, naguose, plaukuose, odoje ir kitose įvairiose viso organizmo ląstelėse.  

  Silicis reikalingas mūsų fizinei formai palaikyti: augimui, kaulų tvirtumui, sausgyslių lankstumui, traumų prevencijai. Tinkamai mūsų vidinių organų veiklai – medžiagų apykaitai, toksinų šalinimui, širdies ir kraujagyslių sveikatai, geram imunitetui – taip pat svarbus silicis. Švelnūs, žvilgantys ir vešlūs plaukai, elastinga, tolygi ir švytinti oda, tvirti ir sveiki nagai – pagrindiniai grožio rodikliai, kai organizme užtenka silicio. 

  Kokiuose produktuose galima rasti silicio?

  Pilnavertė, praturtinta vitaminais ir mineralais mityba yra geros mūsų gyvenimo kokybės pagrindas. Tam, kad organizmas tinkamai įsisavintų jam naudingas medžiagas ir sklandžiai vyktų kasdieniai regeneracijos procesai – reikalingas silicis. Jeigu trūksta silicio, mūsų organizmas negali pasisavinti daugiau nei 70-ies kitų svarbių elementų.

  Silicio daugiausiai yra yra žaliosiose pupelėse, bananuose, lešiuose, avižose, žalialapėse daržovėse, ruduosiuose ryžiuose, mineraliniame vandenyje. Šio mikroelemento taip pat turi vyšnios, žemuogės, razinos, riešutai, melionai, agurkai, pomidorai, svogūnai. Svarbu žinoti, kad termiškai apdoroti produktai praranda daugelį naudingųjų medžiagų, o taip pat ir silicį.

  Kodėl verta gerti silicio papildus?

  Norėdami aprūpinti savo organizmą reikalingu silicio kiekiu, turėtume atidžiai derinti savo mitybos racioną. Be to, kiekvienas žmogus silicį įsisavina skirtingai. Todėl mums reikėtų suvalgyti labai daug silicio turinčių produktų tam, kad gautume reikalingą dienos normą.

  Su amžiumi, maždaug nuo 30-ies metų, silicio atsargos mūsų kūne labai stipriai sumažėja. Silicio trūkumas yra lengvai pastebimas – pradeda slinkti plaukai, raukšlėtis ir glebti oda, lūžinėti nagai. Taigi tam, kad galėtume kasdien džiaugtis savo sveikata bei spinduliuoti grožiu – verta gerti silicio papildus ir taip užtikrinti pakankamą šio mikroelemento kiekį savo organizme.