Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus pirmieji? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir mes būtinai Jus informuosime, kai turėsime ypatingą pasiūlymą Jums!

Prenumeruokite naujienlaiškį


  Sekite mus

  Paieška

  Pavargusi, papilkėjusi ir švytėjimą praradusi oda? Drėkinkite!

  oda

  Pavargusi, papilkėjusi ir švytėjimą praradusi oda? Drėkinkite!

  Jei nuolat kankina klausimas: „Kodėl mano oda atrodo pavargusi ir sena?“, tai reiškia, kad atėjo laikas nustoti ignoruoti veidrodyje atsispindinčius simptomus ir skirti bent šiek tiek daugiau rūpesčio sau. Juk mes visi norime, kad oda, ypač veido, švytėtų, atrodytų gyvybinga, sveika ir graži! Išties reikia visai nedaug – svarbiausia, tinkamai drėkinti ir išlaikyti drėgmės balansą odoje. 

  Švytėjimą praradusi ir papilkėjusi oda visada atrodo pavargusi ir grožio bei jaunatviškumo tikrai neprideda. Priešingai nei gyvybingumu spinduliuojanti oda, kuri atrodo skaidresnė ir tolygiai atspindi šviesą, nualinta oda dažnai būna nevienodo atspalvio ir tekstūros, todėl nuo jos šviesa atsispindi ne taip tolygiai. 

  Sveikoje odoje nuolat vyksta atsinaujinimo procesai, kurių metu reguliariai pašalinamos negyvos ląstelės. Kai oda pažeidžiama – neigiamo saulės spindulių poveikio, drėgmės trūkumo, senėjimo procesų ir kitų stresą sukeliančių veiksnių – regeneracijos procesai sutrinka ir veidas gali įgauti blyškią, papilkėjusią, tarsi liguistą išvaizdą. 

  Dėl kokių priežasčių oda atrodo pavargusi ir netekusi natūralaus spindesio?

  Senėjimo procesas 

  Jaunystėje oda yra stangri, putli ir spindinti dėl dviejų būtinų baltymų, palaikančių odos struktūrą – kolageno ir elastino – gausos. Senstant jų gamyba lėtėja, o dėl kolageno ir elastino trūkumo, oda suglemba, atsiranda raukšlės, pažeidžiamas drėgmės išlaikymo apsauginis barjeras, sutrinka ląstelių regeneracijos procesas. Be to, kinta odos hidratacijos lygis, todėl ji greičiau išsausėja, o per ilgus metus besikaupianti saulės spindulių ir laisvųjų radikalų daroma žala, gali sukelti odos blyškumą, pigmentines dėmes ir daugiau raukšlių.

  Negyvos odos ląstelės

  Mūsų oda kiekvieną dieną natūraliai pašalina milijonus negyvų ląstelių, atsinaujina ir jų vietoje palieka sveiką odą. Tačiau kartais negyvos ląstelės pradeda kauptis ant odos dėl nepakankamo šveitimo, netinkamo valymo bei drėgmės trūkumo. Šios susikaupusios negyvos ląstelės neleidžia odai atspindėti šviesos, todėl veidas atrodo išblyškęs ir pavargęs. Senstant tai gali tapti vis didesnė problema, nes silpnėja odos gebėjimas atsinaujinti.

  Dehidratacija

  Kai odai trūksta drėgmės, ji dehidratuoja. Išsausėjusios odos požymiai: suglebimas, šiurkštumas ir susiraukšlėjimas. Dehidratuota oda rečiau atsinaujina, todėl atsiranda daugiau pastebimų pigmentinių dėmių ar aknės randų. Dėl to oda praranda savo lygią spalvą ir švytėjimą. Net jei jūsų oda riebi, ji vis tiek gali išsausėti dėl nepakankamos drėgmės ar netinkamos priežiūros. Tuomet oda gali pradėti pleiskanoti ir atsirasti bėrimų, nes gaminamas riebalų perteklius, kad kompensuotų drėgmės trūkumą.

  Ultravioletiniai spinduliai

  Saulės poveikis yra vienas pagrindinių natūralų spindesį praradusios odos kaltininkų. Veikiant ultravioletiniams spinduliams, susidaro laisvieji radikalai, kurie suskaido odos stangrumą, sveikatą ir gražią tekstūrą lemiančius baltymus – kolageną ir elastiną. Jų trūkumas lemia pagreitėjusius senėjimo procesus ir raukšlių susidarymą. Dėl saulės žalos ir taip norimo įdegio, atsiranda pigmentinės dėmės ir šlakai ant veido, kaklo, rankų, krūtinės. Ultravioletiniai spinduliai, ypač po odos nudegimų saulėje, išsausina odą, sukelia pleiskanojimą ir žaizdelių bei netolgių dėmelių ant odos atsiradimą.

  Drėkinimas sveikos ir švytinčios odos pagrindas

  Jau Kleopatros laikais moterys pasitelkdavo gamtoje randamų vitaminų ir mineralų šaltinius tam, kad intensyviai drėkintų ir pamaitintų savo veido bei kūno odą. Šiandien pieno ir purvo voniose mirkti tikrai nebūtina, tačiau lygiai taip pat vadovaujamės natūralia išminti. Tik turime dar daugiau žinių ir galime pasitikėti inovatyviomis technologijomis. 

  Ne be reikalo, kosmetikos industrijoje vis dažniau pradėtas naudoti silicis. Šis mineralas randamas ir gamtoje, ir žmogaus kūne, tačiau su amžiumi (jau nuo 25 m.) mes jo natūraliai netenkame. Be silicio negali gamintis kolagenas ir elastinas – svarbiausi baltymai, palaikantys odos tvirtumą, stangrumą, elastingumą, lygią tekstūrą, ląstelių atsinaujinimą. 

  Silicis labai svarbus odos drėgmei atstatyti ir palaikyti, padeda atkurti ultravioletinių spindulių pažeistas ląsteles, taip pat mažina pigmentines dėmes ir suvienodina odos spalvą. Silicis naikina aknės randelius ir žaizdeles, stabdo senėjimo procesus, lygina raukšleles. Tai grožio mineralas, kuris pamaitina odą, ją minkština, suteikia daugiau švelnumo ir atkuria natūralų spindesį. 

  Silicio šviesinantis kremas – drėkina ir depigmentuoja odą 

  Belgijoje gaminamas SILXPERT® SKIN+ silicio šviesinantis kremas yra praturtintas inovatyviomis technologijomis išgrynintu siliciu. Priemonė iškart įsigeria į odą, ją veiksmingai drėkina ir maitina. Šviesinamasis kremas yra skirtas depigmentuoti tamsias saulės paveiktos odos dėmeles, sumažinti pigmentinių dėmių dydį ir suvienodinti odos atspalvį. Silxpert® silicio šviesinamasis kremas taip pat stabdo senėjimo procesus odoje, sumažina smulkias raukšles ir neleidžia atsirasti naujoms. Kremas atgaivina ir atkuria odos struktūrą, padeda sumažinti melanino kiekį ir apsaugo nuo tiesioginių UV spindulių.

  SILXPERT® SKIN+ silicio šviesinantis kremas