Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus pirmieji? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir mes būtinai Jus informuosime, kai turėsime ypatingą pasiūlymą Jums!

Prenumeruokite naujienlaiškį


  Sekite mus

  Paieška

  Pigmentinių dėmių atsiradimo priežastys ir gydymas

  pigmentinės-dėmės

  Pigmentinių dėmių atsiradimo priežastys ir gydymas

  Pigmentinės dėmės, dar vadinamos „saulės pabučiavimais“, gali atsirasti ne tik dėl ultravioletinių spindulių poveikio. Tai svarbiausio odos pigmento – melanino – pakitimai, dėl kurių dažniausiai susidaro matomi odos patamsėjimai ant veido, kaklo, pečių, dekoltė, nugaros, rankų ir kitų kūno vietų. Pigmentiniai sutrikimai gali pasireikšti tiek vyresniame, tiek jaunesniame amžiuje, tiek vyrams, tiek moterims ir netgi vaikams. 

  Pigmentinės dėmės būna skirtingos formos, dydžio, struktūros, spalvų, o jų atsiradimą lemia įvairios priežastys. Pagal savo savybes pigmentiniai sutrikimai skirstomi į: melazmą (chloazmą), strazdanas, senatvinius šlakus, apgamus, rudmes, pigmento nykimą (baltmę arba vitiligo). 

  Kas sukelia pigmentines dėmes?

  Dažniausia pigmentinių dėmių atsiradimo priežastis – intensyvus deginimasis saulėje ir per maža SPF apsauga nuo ultravioletinių spindulių poveikio. Svarbu atkreipti dėmesį, kad kremas nuo saulės būtų veiksmingas prieš dviejų tipų UVA ir UVB spindulius. Veido, rankų ir dekoltė sritis būtina tepti SPF 50 ir didesne apsauga. Nesideginti intensyviausios saulės kaitros valandomis. Soliariumas taip pat gali sukelti pigmentines dėmes. 

  Odos spalvos pakitimai atsiranda dėl hormonų disbalanso organizme – nėštumo laikotarpiu, vartojant kontraceptines priemones, menopauzės metu. Visgi moterims pigmentinės dėmės pasireiškia dažniau nei vyrams.

  Vyresniame amžiuje padidėja melanino kaupimas odoje, dėl to atsiranda patamsėjusios „senatvinės“ dėmės. Dėl amžiaus sulėtėja odos regeneracijos procesai, todėl pigmentinės dėmės ilgiau išlieka ant odos ir yra sunkiau pašalinamos.

  Daugelis paauglių ir jaunuolių brendimo metu susiduria su aknės problema. Ją gydant, spuogų ir bėrimų vietoje gali pradėti formuotis pigmentinės dėmės. Odos patamsėjimai gali atsirasti netgi po vabzdžių įkandimų.

  Netinkama mityba ir reikalingų medžiagų (pavyzdžiui, vitamino C) trūkumas; antibiotikų ir kitų vaistų vartojimas; kepenų, endokrinologinės, širdies, kraujagyslių, virškinamojo trakto ir kitos ligos; paveldimumas; fotoepiliacija, bioepiliacija ar lazerinės procedūros; kosmetinės priemonės, odos šveitimas (pilingas), plastinės operacijos, nudegimai – veiksniai, sukeliantys pigmentines dėmes.

  Kada ir kaip geriausia gydyti pigmentines dėmes?

  Šaltas ir tamsus metų laikas yra tinkamiausias pigmentinių dėmių gydymui, nes šiuo laikotarpiu nėra intensyvios saulės. Galima lengviau stebėti gydomųjų priemonių poveikį, odos nevargina ultravioletiniai spinduliai ir dėl to greičiau vyksta regeneracijos procesai. Pašalinus pigmentines dėmes, toje pačioje vietoje jos paprastai nebeatsinaujina, bet gali vėl atsirasti kitose kūno srityse. 

  Taigi svarbu saugoti savo odą, o atsiradus pigmento sutrikimams, kuo greičiau imtis gydymo priemonių. Dažniausiai patamsėjusios dėmės yra kosmetinė problema, kuriai išspręsti pakanka reguliaraus šviesinančio kremo naudojimo. Veiksmingas rezultatas priklauso nuo priemonės patikimumo ir aukštos kokybės. Kilus abejonėms dėl pigmentinių dėmių atsiradimo, visuomet geriau pasitarti su dermatologu.

  Depigmentacijai – silicio šviesinantis kremas

  Visi norime gražios, lygios ir skaisčios odos. Pirmasis žingsnis – tinkamos ir kokybiškos priemonės pasirinkimas. Belgijos gamintojo SILXPERT® SKIN+ silicio šviesinantis kremas padeda sumažinti melanino kiekį ir apsaugo nuo ultravioletinių spindulių poveikio. Tai efektyvi priemonė pigmentinių dėmių naikinimui, odos šviesinimui ir spalvos suvienodinimui. 

  Kremas neleidžia atsirasti naujoms dėmėms ir tuo pačiu metu skatina odos regeneraciją. Silicis drėkina ir maitina odą, gydo žaizdeles ir uždegimus, mažina randus, stabdo odos senėjimo procesus ir padeda išlyginti smulkias raukšleles. Reguliariai naudojant SILXPERT® SKIN+ silicio šviesinantį kremą, atstatysite savo odos natūralią būklę ir galėsite pamiršti pigmentinių dėmių sukeltą diskomforto jausmą.

  SILXPERT® SKIN+ silicio šviesinantis kremas