Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus pirmieji? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir mes būtinai Jus informuosime, kai turėsime ypatingą pasiūlymą Jums!

Prenumeruokite naujienlaiškį


    Sekite mus

    Paieška

    Sumažinkite melanino kiekį odoje ir panaikinkite pigmentines dėmes

    pigmentinės dėmės

    Sumažinkite melanino kiekį odoje ir panaikinkite pigmentines dėmes

    Vasaros sezonu ir netgi jai pasibaigus, ypač aktualia tema tampa pigmentinės dėmės – dažniausiai saulės spindulių sukelti patamsėjimai ant veido ir kūno odos. Pigmentinės dėmės atsiranda dėl melanino kiekio pakitimų, tačiau jas galima nesudėtingai panaikinti ir išlyginti savo odos spalvą. 

    Kas yra melaninas?

    Melaninas – tai natūralus pigmentas, kuris suteikia odai (taip pat plaukams ir akims) unikalią spalvą. Be melanino oda būtų šviesiai balta su rausvais atspalviais, atsirandančiais dėl kraujotakos. Kai pakinta melanino pigmento kiekis organizme, gali pasikeisti ir odos spalva.

    Melaniną gamina ląstelės – melanocitai, esantys išoriniame odos sluoksnyje – epidermyje. Šis procesas vadinamas melanogeneze. Šviesiaodžiai žmonės gamina labai mažai melanino, tamsesnės odos žmonės – vidutiniškai, o tamsiaodžiai – daugiausiai. Žmonės, sergantys albinizmu, turi mažai arba visai neturi melanino, todėl jų oda atrodo balta arba šviesiai rausva. 

    Pagaminusios melanino ląstelės plinta odoje ir įprastai pasiskirsto tolygiai, nulemdamos odos spalvą. Tačiau dėl genetikos, odos pažeidimų spuogų ar UV saulės spindulių poveikio, gali atsirasti per didelis melanino kiekis, kuris sukelia patamsėjusias odos pigmentines dėmes, strazdanas ir melasmą.   

    Az online kaszinójátékosok mindig keresik a módját annak, hogyan javíthatják nagy nyerési esélyeiket. Bár végtelen számú szerencsejáték-stratégia és tipp érhető el online, valamint putto nyerőszámok, egy meglepő tényező, ami sokat számíthat, az a melanin gondozása. A melanin az a pigment, amely a bőrünk színét adja, és szerepet játszik az alvás, a hangulat és a kognitív funkciók szabályozásában is.

    Tanulmányok kimutatták, hogy a magasabb melaninszintű emberek általában jobban teljesítenek a kognitív képességeket és a memóriamegőrzést vizsgáló teszteken. Ezért fontos, hogy az online kaszinójátékosok elegendő napfénnyel vagy D-vitamin-kiegészítők szedésével gondoskodjanak a melaninszintjükről. Ezáltal javulhat a koncentrációs és döntéshozatali képességük szerencsejáték közben.

    A melaninjuk ápolása mellett az online kaszinójátékosoknak a friss puttószámokra is oda kell figyelniük, amikor kiválasztják, hogy mely játékokat játsszák.

    Du pagrindiniai melanino tipai: 

    Eumelaninas – rudos ir juodos spalvos pigmentas. Jis natūraliai apsaugo odą ir riboja žalingų UV spindulių kiekį iki tam tikro momento. 

    Feomelaninas – gelsvos ar rausvos spalvos pigmentas. Jis labai mažai apsaugo odą nuo UV spindulių poveikio.

    Odos pigmentaciją lemia šių dviejų tipų melanino balansas, kuris gali keistis priklausomai nuo hormonų kiekio, sąveikos su kitomis kūno ląstelėmis, genetikos, saulės poveikio ir kitų veiksnių.

    Melaninas ir UV spindulių poveikis

    Veikiant saulei, melanocitai pradeda gaminti melaniną tam, kad jis sumažintų UV spindulių daromą žalą odai. Eumelaninas yra daug geresnė apsauga nei feomelaninas, kuris gali tapti odos vėžį sukeliančiu faktoriumi. Tačiau didesnė melanino koncentracija, nors ir riboja saulės spindulių poveikį, neleidžia odai gauti vitamino D gamybai reikalingų medžiagų.

    Tas pats būdinga ir akims. Melaninas nudažo rainelę, kuri reguliuoja į tinklainę patenkančios šviesos kiekį, tam tikra spalva ir apsaugo ją nuo potencialiai žalingų saulės spindulių. Taip kaip ir šviesiaodžiams, didesnė UV pažeidimų rizika gresia žmonėms, kurių akių rainelės yra šviesesnės.

    Svarbu žinoti, kad melaninas natūraliai apsaugo odą nuo UV spindulių daromos žalos, sugerdamas ir išsklaidydamas šviesos energiją, tik iki tam tikro momento. Kai oda pradeda įdegti, tolesnis UV poveikis sukelia ląstelių DNR pažeidimus. Oda iš karto išskiria apsauginius fermentus, kurie signalizuoja, kad ląstelės gamintų papildomai melanino. 

    Melanogenezės procesas vertinamas kaip „įdegis“. Įdegis suteikia odai apsauginį SPF koeficientą nuo 2 iki 3, kurio tkrai nepakanka, kad būtų išvengta tolesnių DNR pažeidimų. Dėl UV žalos odai, fermentai nebegali veiksmingai atstatyti DNR ir ląstelės yra sunaikinamos. Jei pažeistos ląstelės dauginasi, jos gali sukelti lėtines ligas ir netgi vėžį. 

    Hiperpigmentacija

    Padidėjęs melanino kiekis odoje sukelia hiperpigmentaciją, dėl kurios gali atsirasti skirtingų tonų patamsėjimai ant veido bei kūno odos, vadinami pigmentinėmis dėmėmis. 

    Hiperpigmentaciją gali sukelti:

    • Gimimo žymės
    • Amžiaus dėmės
    • Spuogų randai
    • Nėštumas (jo metu ant veido gali atsirasti melasma, rudos ar pilkos dėmės)
    • Adisono liga (retas sutrikimas, dėl kurio susilpnėja antinksčių funkcija ir atsiranda tamsių odos dėmių)
    • Tam tikri vaistai, tokie kaip antibiotikai ir kontraceptinės tabletės
    • Saulės poveikis
    • Krioterapija, lazerio terapija arba šviesos terapija

    Kaip panaikinti pigmentines dėmes ir sumažinti odos patamsėjimus?

    Visų pirma, nepamirškite naudoti apsaugos priemonių nuo žalingų UV saulės spindulių. Tepkite veido, kūno ir rankų odą kremais su SPF filtrais, nesideginkite aktyviausios saulės valandomis, nešiokite skrybėles ir akinius nuo saulės. Taip neskatinsite odos ląstelių papildomai gaminti melanino ir apsaugosite savo odą nuo DNR pažeidimų.

    Būtinai drėkinkite ir maitinkite odą, atkurkite jos struktūrą bei apsauginį sluoksnį, naudojant tinkamas kosmetines priemones. Bioaktyviu siliciu praturtinti kremai pasižymi intensyviu drėkinančiu ir regeneraciniu poveikiu. Silicis pripildo odą kalogenu bei elastinu, skatina jų sintezę, o tai yra pagrindiniai struktūriniai baltymai sveikos, spindinčios, atsparios ir gražios odos balansui atstatyti.

    Naudokite Silxpert® silicio šviesinamąjį kremą, kuris balina ir depigmentuoja tamsias odos dėmes. Kremas veiksmingai mažina melanino kiekį odoje ir taip padeda efektyviai panaikinti pigmentines dėmes, mažina melanogenezę, pigmentinių dėmių dydį, spalvos intensyvumą, neleidžia atsirasti naujiems patamsėjimams, šviesina ir suvienodina odos atspalvį.

    Dėl savo unikalios, Belgijoje gaminamos sudėties formulės ir pagrindinio ingrediento – silicio, Silxpert® šviesinamasis kremas atkuria UV spindulių pažeistos odos struktūrą, drėkina ir minkština odą, stabdo senėjimo procesus ir lygina raukšles. Reguliariai naudojant šį kremą, ateityje yra sumažinamas saulės spindulių padarytas žalingas poveikis.

    SILXPERT® SKIN+ silicio šviesinantis kremas