Trapūs, silpni ir lūžinėjantys nagai – kaip juos sustiprinti?
Lengva pamiršti ir apleisti savo nagų priežiūrą, ypač tada, kai tikrą jų būklę paslepia manikiūras bei lakavimas. Problemų ignoravimas – tikrai nėra geras sprendimas, nes ilgainiui gali atsirasti labai nemalonių infekcijų bei grybelių. Vos keli nesudėtingi žingsniai ir nagai bus apsaugoti, pamaitinti, tvirtesni, sveikesni bei pastebimai gražesni. Juk visi to norime!
Nagai yra sudaryti iš keratino
Mūsų nagai yra sudaryti iš laminuotų baltymo, vadinamo keratinu, sluoksnių. Keratinas svarbus augimo procesui iš nago pagrindo esančios srities po odele. Nuo keratino gamybos organizme priklauso sveika nagų būklė, ar jie stiprūs, tvirti, nesisluoksniuoja, nelūžinėja. Sveiki nagai yra vienodos spalvos, švelniai spindi, jų tekstūra yra lygi be duobelių ar griovelių, nėra dėmelių ir spalvos pakitimų.
Kodėl nagai pradeda lūžinėti?
Su amžiumi keratino gamyba organizme lėtėja, todėl ir nagai gali lėčiau augti, tapti silpnesni, trapūs ir dažniau lūžinėti. Taip pat dėl nepakankamo maisto medžiagų kiekio sutrinka ląstelių atsinaujinimo procesai, tai matosi ir ant nagų – nauji nagai nebeauga tokie gražūs, kaip anksčiau.
Dažni apsilankymai grožio salonuose, nuolatinis rankų plovimas, namų ruoša, sodininkystė, rankų darbo reikalaujančios profesijos (kirpėjai, virėjai, dažytojai, meistrai, pardavėjai, padavėjai, valytojai ir kt.), aplinkoje esančios bakterijos, sausumas, netinkama mityba, senėjimo procesai – turi neigiamą poveikį nagų struktūrai ir būklei.
Kada reikėtų kreiptis į gydytoją ar dermatologą?
Kai nagai yra pažeidžiami ir neapsaugoti, susidaro palankios sąlygos atsirasti infekcijoms ir vystytis nagų grybeliams. Taip pat gali atsirasti pastebimi nagų pokyčiai, dėl kurių reikėtų kreiptis į gydytoją arba dermatologą – tai nagų formos pakitimai (pavyzdžiui, užriesti nagai), viso nago spalvos pakitimas arba tamsus ruožas po nagu, kraujavimas aplink nagus, nago atsiskyrimas nuo aplinkinės odos, patinimas arba skausmas aplink nagus.
Kartais ant rankų nagų susidaro nekenksmingos vertikalios briaunos, kurios eina nuo odelės iki nago galiuko, su su amžiumi jos tampa ryškesnės. Ant pirštų nagų taip pat gali atsirasti baltų linijų ar dėmių dėl sužalojimo, tačiau jos ilgainiui išauga kartu su nagu. Jei nagai tiesiog susilpnėjo, prarado savo spindesį, grožį, lygią struktūrą – tai pirmieji ženklai, kad būtina jais tinkamai pasirūpinti ir sustiprinti tam, kad išvengtume rimtesnių problemų ateityje.
Nagų priežiūros patarimai
Ką daryti ir ko nedaryti, kad nagai atrodytų geriausiai ir būtų sveikiausi?
- Pasirūpinkite, kad nagai būtų sausi ir švarūs. Sterili aplinka neleidžia bakterijoms daugintis po nagais.
- Dažnai pasikartojantis arba ilgalaikis kontaktas su vandeniu gali sukelti nagų trapumą ir skilinėjimą. Plaunant indus, valymo metu ar naudojant stiprias chemines medžiagas, mūvėkite gumines pirštines su medvilniniu pamušalu.
- Laikykitės geros nagų higienos. Naudokite aštrias manikiūro žirkles. Nagus kirpkite tiesiai, tada švelniai suapvalinkite galiukus.
- Drėkinkite. Kai naudojate drėkinamąjį kremą rankoms, juo taip pat įtrinkite nagus ir odeles.
- Atsisakykite stipriai veikiančių cheminių medžiagų nagų priežiūrai. Pavyzdžiui, apribokite nagų lako valiklio naudojimą ir rinkitės formulę be acetono.
- Nekarpykite nagų odelių – jos sutvirtina odą prie nago plokštelės, todėl pašalinimas gali sukelti nagų infekciją.
- Lankantis pas manikiūro bei pedikiūro specialistus, įsitikinkite, kad tai savo darbą išmanantys licenzijuoti technikai. Galite pasiteirauti, ar tikrai visos naudojamos priemonės yra tinkamai sterilizuojamos, kaip valomos vonelės po kiekvieno kliento tam, kad išvengtumėte infekcijų.
- Užtepkite apsauginį sluoksnį ant nagų. Kokybiškų priemonių pasirinkimas papildomam nagų stiprinimui bei apsaugai, gali pagerinti jų būklę.
- Nepamirškite nagus prižiūrėti ne tik išoriškai, bet ir iš vidaus. Tinkama mityba, kuri užtikrina keratino gamybą organizme, ilgalaikės nagų būklės gerinimui yra pati svarbiausia.
Maisto papildas – nagų grožiui ir sveikatai iš vidaus
Ar žinojote, kad mūsų organizme negali gamintis keratinas – baltymas, iš kurio sudaryti nagai, – jeigu trūksta silicio?
Silicis yra pagrindinė statybinė medžiaga, nuo kurios priklauso, kaip vyksta keratino gamybos ir ląstelių atsinaujinimo procesai. Būtent silicis yra sveikų, stiprių, tvirtų ir gražių nagų šaltinis! Nuo šio mikroelemento priklauso nagų augimas ir jų apsauga nuo išorinių pažeidimų. Silicis taip pat skatina greitesnį žaizdų gijimą.
SILXPERT® maisto papildas „Grožis iš vidaus“ ypač naudingas tada, kai norime atstatyti natūralią savo nagų struktūrą, juos pamaitinti ir aprūpinti reikalingomis medžiagomis tam, kad augtų tvirti, būtų apsaugoti, gražiai spindėtų, nesisluoksniuotų ir nelūžinėtų. Šis Belgijoje gaminamas, itin kokybiško ir išgryninto silicio maisto papildas taip pat labai tinka norint greičiau pagyti nuo infekcijų ar nagų grybelių.
Kartais užtenka visai nedaug ir nedidelių nagų priežiūros žingsnių, bet svarbiausia, kad jie būtų protingi ir tikslingi. O tada jau galėsime džiaugtis norimais rezultatais – gražiais ir sveikais nagais, vartojant SILXPERT® maisto papildą „Grožis iš vidaus“ bent 3 mėnesius.