Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus pirmieji? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir mes būtinai Jus informuosime, kai turėsime ypatingą pasiūlymą Jums!

Prenumeruokite naujienlaiškį


  Sekite mus

  Paieška

  Kokie maisto produktai skatina plaukų augimą ir pagerina jų būklę? 

  plauku augimas

  Kokie maisto produktai skatina plaukų augimą ir pagerina jų būklę? 

  Nors yra labai daug plaukų priežiūros priemonių, kartais jų poveikis gali būti trumpalaikis arba nesukelti norimo efekto. Kodėl? Nes išorinis plaukų grožis prasideda nuo vidinės sveikatos. Įprastai, plaukai turėtų paaugti 1,25 cm per mėnesį ir 15 cm per metus. Kaip greitai jie auga, priklauso ne tik nuo mūsų genetikos ar amžiaus, bet ir nuo sveikatos bei mitybos. Labiau rūpindamiesi savimi, puoselėjame plaukų grožį. Kokiais maisto produktais galime praturtinti savo mitybą, kad pagerintume plaukų augimą ir jų struktūrą? 

  Kiaušiniai 

  Kiaušiniuose gausu baltymų ir biotino – tai dvi maistinės medžiagos, kurios skatina plaukų augimą ir gerina jų būklę. Mūsų plaukai yra sudaryti iš baltymo, vadinamo keratinu, kurio gamybai svarbus kiaušiniuose esantis biotinas ir baltymai. Jų trūkumas maiste gali sukelti plaukų slinkimą. Kiaušiniai taip pat yra puikus cinko, seleno ir vitamino A šaltinis. Dėl to jie yra vienas iš geriausių maisto produktų, skirtų optimaliai plaukų sveikatai užtikrinti. 

  Špinatai

  Špinatuose yra vitamino A, vitamino C, vitamino E, biotino, folio rūgšties ir geležies – naudingų medžiagų, skatinančių plaukų augimą. Vitaminas A padeda odos liaukoms gaminti riebalus, kurie padeda drėkinti galvos odą, kad plaukai būtų sveiki. Geležis yra būtinas mineralas, aprūpinantis plaukų folikulus deguonimi ir pagerinantis maisto medžiagų apykaitą. Geležies trūkumas gali sukelti plaukų slinkimą.

  Avokadai

  Avokadai yra skanus ir maistingas sveikųjų riebalų bei vitamino E šaltinis. Svarbių nepakeičiamųjų riebalų rūgščių trūkumas, kurių organizmas pats negali pasigaminti, yra siejamas su greičiau slenkančiais plaukais. Vitaminas E skatina plaukų augimą ir apsaugo galvos odą nuo oksidacinio streso, neutralizuodamas laisvuosius radikalus. Tai lemia sveikesnę galvos odą, o tuo pačiu ir gražesnius plaukus.

  Saldžiosios bulvės 

  Saldžiosiose bulvėse yra daug beta karotino, kurį mūsų organizmas paverčia vitaminu A. Šis vitaminas yra būtinas galvos odos riebalų gamybai, sveikai plaukų struktūrai ir skatina storesnių plaukų augimą. Saldžiosiose bulvėse taip pat yra biotino, kuris tinkamai suskaido baltymus tam, kad plaukai galėtų geriau augti. Biotinas padeda sumažinti žalą, sukeltą karščio modeliuojant plaukus (tiesinant ar garbanojant žnyplėmis bei džiovinant karšto oro srove). 

  Riešutai

  Riešutai suteikia daug naudos sveikatai: ne tik skatina plaukų augimą ir gerina jų būklę, taip pat mažina uždegimus ir širdies ligų riziką. Riešutuose gausu vitamino E, B grupės vitaminų, cinko ir nepakeičiamųjų riebalų rūgščių. Pavyzdžiui, graikiniuose riešutuose esančios omega 3, omega 6 ir omega 9 riebalų rūgštys stiprina plaukų folikulus, o selenas apsaugo plaukus nuo saulės žalos.

  Riebi žuvis

  Riebiose žuvyse, tokiose kaip lašiša, silkė ir skumbrė, yra maistinių medžiagų bei omega-3 riebalų rūgščių, kurios skatina sveikų plaukų augimą. Riebios žuvys taip pat yra puikus baltymų, seleno, vitamino D3 ir B grupės vitaminų šaltinis. Tai naudingosios maistinės medžiagos, kurios suteikia plaukams žvilgesio, juos stiprina ir padidina tankumą. 

  Mėsa

  Mėsa yra vienas pagrindinių baltymų bei geležies šaltinių. Baltymai yra tai, ko labiausiai reikia, kad pamaitintume savo plaukus. Nepakankamas kiekis reikiamų maisto medžiagų bei greito poveikio dietos gali nualinti organizmą ir turėti neigiamą poveikį plaukams, sulėtinti jų augimą, pagreitinti slinkimą ir susilpninti plaukų sveikatą. Raudonoje mėsoje gausu geležies ir yra feritino, kuris padeda kaupti geležį bei gaminti plaukų ląstelių baltymus. Geležis yra svarbus mineralas raudoniesiems kraujo kūnams tiekti deguonį į visas kūno ląsteles, įskaitant plaukų folikulus. Baltymų ir geležies trūkumas siejamas su plaukų slinkimu.

  Maisto produktai, kuriuose yra silicio

  Siliciu praturtinti maisto produktai: bananai, džiovinti vaisiai, riešutai, avižiniai dribsniai, pilno grūdo duona, mineralinis vanduo. Silicis yra būtinas keratino, iš kurio sudaryti mūsų plaukai, gamybai. Jei organizme nepakanka silicio, tada negali būti gaminamas keratinas ir suprastėja plaukų struktūra – jie pradeda lūžinėti, sausėti, labiau veliasi, praranda žvilgesį ir paslankumą, tampa plonesni, lengviau pažeidžiami, pleiskanoja galvos oda ir sulėtėja plaukų augimas, taip pat gali atsirasti slinkimas.

  Papildžius organizmą siliciu, pasirūpinsite savo plaukų grožiu

  Jau maždaug nuo 25-erių metų silicio atsargos organizme pradeda mažėti ir su amžiumi šio mineralo pradeda ženkliai trūkti, todėl greičiau pasireiškia senėjimo procesai – raukšlių atsiradimas, sąnarių skausmai, kaulų lūžiai, o taip pat ir plaukų sveikatos problemos bei slinkimas. Rekomenduojama silicio dienos norma žmogui yra nuo 20 iki 50 mg, tačiau šio mikroelemento pasisavinimas iš maisto produktų yra nepakankamas, nes silicis prastai absorbuojamas. Palyginimui įsivaizduokite, kasdien turėtume suvalgyti 120 bananų arba išgerti 26 litrus mineralinio vandens, kad gautume reikiamą kiekį silicio. 

  Naudingiausias ir paprasčiausias būdas pagerinti savo plaukų būklę, jų struktūrą ir paskatinti augimą – pasirinkti kokybišką ir gerai organizmo pasisavinamą silicio maisto papildą SILXPERT® „Grožis iš vidaus“. Belgijoje gaminamo maisto papildo sudėtyje yra 100% išgrynintas ir organizmui pasisavinti paruoštas silicis, veikiantis kartu su vitaminu C. Silicis užtikrina plaukų baltymu vadinamo keratino gamybą, o tai lemia didesnę plaukų apimtį, jų blizgesį, stiprią struktūrą ir greitesnį augimą. Bent 3 mėnesius šiuos papildus geriančių žmonių rezultatai parodė, kad sumažėjo plaukų slinkimas, jie atgavo savo grožį ir tapo sveikesni. O kartu dar ir pagerėjo bendra organizmo būklė – odos, nagų bei imuniteto. 

  SILXPERT® „Grožis iš vidaus“ maisto papildas